Hlasoval jste 'down'.
Offline-schopný, rys bohatý, rozšiřitelný kódový editor Vytvořil Zef Hemel

Zed je plně kompatibilní textový a kódový editor, který můžete použít k úpravám souborů lokálně, na Dropboxu nebo vzdáleně na libovolném serveru. Obsahuje všechny funkce editoru kódu, které byste očekávali, a další:

* Zvýraznění syntaxe pro mnoho programovacích jazyků (např. C, Clojure, CoffeeScript, C #, CSS, Dart, Erlang, Go, Haml, Haskell, HTML, ini soubory, Java, JavaScript, JSON, LogiQL, Lua, Markdown, Nix , PHP, Plist, Protobufs, Python, Ruby, Shell, XML) * Dokončení kódu: symboly a (přizpůsobitelné) úryvky * Vestavěné vložení pro některé jazyky s inline značkami (JavaScript, CoffeeScript, JSON, Lua, CSS) * Více kurzů * Střih pro úpravy zobrazení ... Více informací »

Zed je k dispozici ve dvou verzích: verze aplikace Chrome nainstalovaná přímo v prohlížeči Chrome (funguje na počítačích Mac, Windows, Linux a ChromeOS) a samostatná verze nezávislá na prohlížeči (pro systémy Mac, Windows a Linux) ).

Alternativy k Zed Code Editor pro Windows, Linux, Android, Iphone a podobně. Filtrování podle licence a prohlédni pouze free nebo open source alternativní programy. Tento seznam obsahuje 15 programů podobných jako Zed Code Editor.
Alternatives: 

Závorky je open-source editor pro návrh a vývoj webových stránek postavený na špičkových webových technologiích, jako jsou HTML, CSS a JavaScript. Projekt byl vytvořen a spravován společností Adobe a je uvolněn na základě licence MIT.

Mac
Windows
Linux
Electron / Atom Shell
Oficiální textový editor prostředí GNOME. Vytvořil projekt GNOME
Mac
Windows
Linux
BSD
GNOME
OpenSolaris
IntelliJ IDEA je zdarma /komerční Java IDE JetBrains. Vytvořeno pomocí JetBrains

IntelliJ IDEA je free /komerční Java IDE od JetBrains. Jeho design je zaměřen na produktivitu programátorů. Řada jeho funkcí má urychlit vývoj a umožnit programátorům soustředit se na funkčnost, zatímco IntelliJ IDEA zpracovává úlohy rutinního kódování.

Mac
Windows
Linux
Komodo Edit je rychlý, inteligentní, bezplatný a open-source editor kódu. Vytvořil ActiveState
Mac
Windows
Linux
Chybějící editor pro MacOS Vytvořil MacroMates Ltd.

TextMate přináší přístup společnosti Apple k operačním systémům do světa textových editorů. Tím, že přemostí podpůrné programy UNIX a GUI, vybere TextMate to nejlepší z obou světů ve prospěch expertních skriptů i začínajících uživatelů.

Mac