Hlasoval jste 'o úroveň výš'.
Oficiální textový editor prostředí GNOME. Vytvořil projekt GNOME
Alternativy k gedit pro Windows, Linux, Android, Iphone a podobně. Filtrování podle licence a prohlédni pouze free nebo open source alternativní programy. Tento seznam obsahuje 15 programů podobných jako gedit.
Alternatives: 
Jota, vyslovovaná jako "it", je textový editor určený pro dlouhý textový soubor. Vytvořil Aquamarine Networks

Jota, vyslovovaná jako "i-o-ta", je textový editor určený pro dlouhý textový soubor.

Android
VimTouch je open source port VIM na Androidu. Vytvořil momodalo

VimTouch je open source port VIM na Androidu. Podporuje úplnou syntaxi a gesty dotyku prstu, aby bylo možné VIM mnohem více použít na dotykových obrazovkách.

Funkce

Android
Android Tablet
Výkonný textový editor pro Android. Vytvořil Aquamarine Networks

Výkonný textový editor pro Android.

Jota + (i-o-ta plus) přejmenován na MAJOR UPDATE of Jota Text Editor.

Nové funkce Jota +

Android
Android Tablet
Mobilní editor zdrojového kódu. Vytvořeno pomocí touchqode

Editor mobilních zdrojových kódů. Touchqode je opravdový mobilní editor kódu, který je dodáván se zvýrazněním syntaxe, automatickým doplňováním a dalšími funkcemi, které se nacházejí v IDE pro stolní počítače. Podporujeme Javu, HTML, JavaScript, Python, C ++, C # a Ruby.

Android
GNU nano je malý a přátelský textový editor.

GNU nano je malý a přátelský textový editor. Kromě základní úpravy textu nabízí nano mnoho dalších funkcí, jako je interaktivní vyhledávání a nahrazování, přejděte na číslo řádku a sloupce, automatické odsazení, přepínání funkcí, podpora internacionalizace a vyplňování karty názvů souborů.

Mac
Windows
Linux
BSD
Haiku
Komodo Edit je rychlý, inteligentní, bezplatný a open-source editor kódu. Vytvořil ActiveState
Mac
Windows
Linux
Light Table je nový interaktivní IDE, který umožňuje upravovat spuštěné programy a vkládat cokoli z ... Vytvořil Chris Granger

Light Table je nový interaktivní IDE, který vám umožňuje upravovat spuštěné programy a vkládat cokoli z webových stránek do her. Poskytuje zpětnou vazbu v reálném čase, kterou musíme nejen odpovědět na otázky týkající se našeho kódu, ale také pochopit, jak naše programy skutečně fungují.

Mac
Windows
Linux
Electron / Atom Shell
Jeden z nejlehčích editorů.

Leafpad je lehký textový editor, který zdůrazňuje jednoduchost. Vzhledem k tomu, že se vývoj zaměřuje na udržení váhy na minimu, v editoru jsou implementovány pouze ty nejdůležitější funkce.

Funkce:

Mac
Linux
BSD
Cygwin
MacPorts
Experimentální ... Vytvořil Fredrik Ehnbom

Experimentální klon Sublime textu. Backend je napsán v Go (programovací jazyk). Pokud plynule jdete, pokračujte v projektu. Tento projekt je v počáteční fázi. Je to šance a výzva. Doufáme, že jste na tom.

Mac
Windows
Linux
Go (Programming Language)
Hodnotenia: 

Gedit je NENÍ „alternativou“ k slickedit. Když používáte slickedit, nedělá to rozdíl v rychlosti (alespoň pro prohledávání souboru), pokud je soubor 10 MB; O velikosti 100 MB nebo 1 GB.

Zkuste zkusit otevřít textový soubor 200 MB s geditem.

Gedit není textový editor, ale spíše IDE. Je rozšiřitelný pro práci se zdrojovým kódem, ale ne s textovými soubory. Například jeho formátování je skryté hluboko uvnitř (styl textu, řádek warp atd.). Kromě toho nyní používá knihovny GTK3, které mají „vlastní jedinečný styl“ GNOME3. Pokud nejste uvnitř GNOME3 nebo jej nemáte rádi, můžete se cítit nepříjemně, jak to nyní vypadá a funguje.

Miluji gedit. Jednoduché, připojitelné a to mi nebrání v rozvoji. Pokud máte problémy s pomalým načítáním, vypněte plugin pro prohlížeč souborů. V některých případech to způsobí obrovský rozdíl v době načítání.

Main Window, showing its tabbed multi document interface
Currently it features
plugins distributed with the gedit package
Gedit on Windows 10