Alternativy k Vim pro Windows, Linux, Android, Iphone a podobně. Filtrování podle licence a prohlédni pouze free nebo open source alternativní programy. Tento seznam obsahuje 15 programů podobných jako Vim.
Alternatives: 
Lehký textový editor pro Xfce

Jednoduchý textový editor pro desktopové prostředí Xfce. Mousepad si klade za cíl být snadno použitelný a rychlý editor pro rychlou editaci textových souborů, nikoli vývojového prostředí nebo editoru s velkým množstvím pluginů.

Linux
BSD
Xfce
MadEdit je Open-Source a Cross-Platform Text /Hex Editor napsaný v C ++ a wxWidgets.

MadEdit je Open-Source a Cross-Platform Text /Hex Editor napsaný v C ++ a wxWidgets.

MadEdit umí upravovat soubory v režimech Text /Sloupec /Hex a podporuje mnoho užitečných funkcí, např. SyntaxeHighlightings, WordWrap, Kódování (UTF8 / 16/32, Big5, GBK ...) a WordCount.

Windows
Linux
BSD
Xfce
GNU nano je malý a přátelský textový editor.

GNU nano je malý a přátelský textový editor. Kromě základní úpravy textu nabízí nano mnoho dalších funkcí, jako je interaktivní vyhledávání a nahrazování, přejděte na číslo řádku a sloupce, automatické odsazení, přepínání funkcí, podpora internacionalizace a vyplňování karty názvů souborů.

Mac
Windows
Linux
BSD
Haiku
Light Table je nový interaktivní IDE, který umožňuje upravovat spuštěné programy a vkládat cokoli z ... Vytvořil Chris Granger

Light Table je nový interaktivní IDE, který vám umožňuje upravovat spuštěné programy a vkládat cokoli z webových stránek do her. Poskytuje zpětnou vazbu v reálném čase, kterou musíme nejen odpovědět na otázky týkající se našeho kódu, ale také pochopit, jak naše programy skutečně fungují.

Mac
Windows
Linux
Electron / Atom Shell
Jeden z nejlehčích editorů.

Leafpad je lehký textový editor, který zdůrazňuje jednoduchost. Vzhledem k tomu, že se vývoj zaměřuje na udržení váhy na minimu, v editoru jsou implementovány pouze ty nejdůležitější funkce.

Funkce:

Mac
Linux
BSD
Cygwin
MacPorts
jEdit je zralý programátorský textový editor s velkou kolekcí pluginů

jEdit je zralý programátorský textový editor se stovkami (počítání času vyvíjejícího pluginy) osobnostních let vývoje za ním.

Mac
Windows
Linux
Micro je terminálový textový editor, jehož cílem je být snadno ovladatelný a intuitivní. Vytvořil Zachary Yedidia

Micro je terminálový textový editor, jehož cílem je být snadno ovladatelný a intuitivní a zároveň využívat všech možností moderních terminálů. Dodává se jako jeden, včetně baterií, statických binárních souborů bez závislostí, a můžete je nyní stáhnout a použít.

Mac
Windows
Linux
Hodnotenia: 
GVim with netrw+airlines+ctrlspace+xkb-switch+monokai theme+Source Pro font
Plugin Gitgutter shows added lines as '+' and altere as '~'.