Hlasoval jste 'o úroveň výš'.
Fraise je open source textový editor pro OS X, rozkročen ... Vytvořil Jean-François Moy

Fraise je textový editor s otevřeným zdrojovým kódem pro systém OS X, rozvětvený od společnosti Smultron. Má velmi přirozené uživatelské rozhraní pro kakao a podporuje zvýraznění syntaxe pro mnoho různých programovacích, skriptovacích a kódovacích jazyků.

Alternativy k Fraise pro Windows, Linux, Android, Iphone a podobně. Filtrování podle licence a prohlédni pouze free nebo open source alternativní programy. Tento seznam obsahuje 14 programů podobných jako Fraise.
Alternatives: 
Chybějící editor pro MacOS Vytvořil MacroMates Ltd.

TextMate přináší přístup společnosti Apple k operačním systémům do světa textových editorů. Tím, že přemostí podpůrné programy UNIX a GUI, vybere TextMate to nejlepší z obou světů ve prospěch expertních skriptů i začínajících uživatelů.

Mac

UltraEdit je ideální textový, HTML a HEX editor a pokročilý editor PHP, Perl, Java a JavaScript pro programátory. UltraEdit je vítězem v oboru a podporuje 64bitové zpracování souborů na disku (standardní) na 32bitových platformách Windows (Windows 2000 a novější).

Mac
Windows
Linux
Nejjednodušší textový editor. Prostý text, uloží ve formátu .txt. Vytvořeno společností Microsoft

Nejjednodušší textový editor. Prostý text, uloží ve formátu .txt. Není k dispozici ke stažení; ve všech verzích systému Windows.

Windows
TextWrangler je výkonný univerzální textový editor a nástroj správce Unix a serveru. Vytvořil Bare Bones Software
Mac
jEdit je zralý programátorský textový editor s velkou kolekcí pluginů

jEdit je zralý programátorský textový editor se stovkami (počítání času vyvíjejícího pluginy) osobnostních let vývoje za ním.

Mac
Windows
Linux
CotEditor je open source textový editor napsaný v Swift. Vytvořil Mineko IMANASHI

Zvýraznění syntaxe: Zbarvení více než 50 předinstalovaných hlavních jazyků, jako je HTML, PHP, Python, Ruby nebo Markdown. Můžete také vytvořit vlastní nastavení.

Mac
EditPad Lite je univerzální textový editor, navržený tak, aby byl malý & amp; kompaktní, přesto nabízejí všechny ... Vytvořil Jan Goyvaerts

EditPad Lite je univerzální textový editor navržený tak, aby byl malý & amp; Kompaktní, přesto nabízí všechny funkce, které očekáváte od základního textového editoru.

Windows
Editra je multiplatformový textový editor s implementací, která se zaměřuje na vytvoření jednoduchého ...

Editra je multiplatformový textový editor s implementací, která se zaměřuje na vytváření snadno použitelného rozhraní a funkcí, které pomáhají při vývoji kódu. V současné době podporuje zvýrazňování syntaxe a řadu dalších užitečných funkcí pro více než 60 programovacích jazyků.

Mac
Windows
Linux
Když potřebujete vytvořit textové dokumenty, TextEdit je vysoce všestranný textový procesor, včetně ... Vytvořil Apple

Když potřebujete vytvářet textové dokumenty, TextEdit je vysoce všestranný textový procesor včetně nástrojů pro formátování a rozvržení stránky, úpravy a stylizování textu, kontrolu pravopisu, vytváření tabulek a seznamů, import grafiky, práci s HTML a dokonce i přidat soubory hudby a filmů.

Mac
Hodnotenia: 

Již není udržováno (http://www.fraiseapp.com/index.php?page=news&id=15). Smultron je zpět, můžete ho najít v appstore. Ne však zdarma.

Jedná se o dokonalý textový editor pro každodenní použití. Zkoušel jsem tucet redaktorů na Macu a měl bych říci, že je to nejblíže k mému ideálu. pomocí poznámkového bloku ++ na PC jsem si myslel, že nenajdu nic tak jednoduchého (moje np + + vypadá velmi jednoduché), ale silné pro mac os, ale tento software je AWESOME !!! velmi uživatelsky přívětivé (nejsou přeplněné s kecy jako ostatní nix-založené editory) pěkná podpora kódování, více dokumentů, rozdělení, zvýraznění a mnoho dalšího Důležité je, že má nativní Mac OS GUI, který není kočka a kadeřnictví vypadá jako

Děkujeme vám za tento úžasný textový editor! Skvělá práce.

Customisable Syntax-Highlighting
Native Cocoa Feel
Many Languages Supported
Vynikající a lehký editor Vývoj Fraise se zastavil v roce 2010 a pracuje na OSX až do El Capitan. Nová vidlička je k dispozici jako Erbele a pracuje na Sierře
Již nejsou udržovány (http://www.fraiseapp.com/index.php?page=news&id=15). Smultron je zpět, můžete ho najít v appstore. Ne však zdarma.