Open source fotografická pracovní aplikace aplikace a surový vývojář Vytvořeno uživatelem darktable.org

darktable je virtuální fotografická a temná komora pro fotografy: spravuje vaše digitální negativy v databázi a umožňuje jejich prohlížení pomocí zoomovatelného blesku. také vám umožní vytvářet syrové obrazy a vylepšovat je.

Tento projekt se snaží zaplnit mezeru mezi mnoha vynikajícími existujícími bezplatnými konvertory a nástroji pro správu obrazu (např. UFRaw nebo F-Spot). Uživatelské rozhraní je postaveno na efektivním ukládání do mezipaměti obrazových metadat a mipmap, které jsou uloženy v databázi. Uživatel bude vždy schopen komunikovat, i když obraz není plně načten .... Více informací »

Všechny úpravy jsou plně nedestruktivní a fungují pouze na vyrovnávacích pamětech pro ukládání do mezipaměti pro zobrazení. Celý obraz se převede pouze během exportu. frontend je napsán v gtk + /cairo, databáze používá sqlite3, surové načítání obrazu se provádí pomocí libraw, hdr, exr a nízký dynamický rozsah jsou podporovány pomocí imagemagicku (magickcore). jádro funguje zcela na hodnotách s plovoucí desetinnou čárkou, takže tmavé nelze použít pouze pro fotografování, ale také pro vědecky získané snímky nebo výstupy rendererů (vysoký dynamický rozsah).

Alternativy k darktable pro Windows, Linux, Android, Iphone a podobně. Filtrování podle licence a prohlédni pouze free nebo open source alternativní programy. Tento seznam obsahuje 6 programů podobných jako darktable.
Alternatives: 

Paint.NET je bezplatný software pro úpravu obrázků a fotografií. Má intuitivní a inovativní uživatelské rozhraní s podporou vrstev, neomezené vrácení zpět, speciální efekty a širokou škálu užitečných a výkonných nástrojů.

Windows
Windows S
.NET Framework
digiKam je pokročilá aplikace pro správu digitálních fotografií pro Linux /KDE, která umožňuje import ... Vytvořil KDE Familly

digiKam je pokročilá aplikace pro správu digitálních fotografií pro linux /KDE, která umožňuje import a organizaci digitálních fotografií "snap". Fotografie jsou uspořádány do alb, která lze třídit chronologicky, podle rozložení složek nebo podle vlastních sbírek.

Mac
Windows
Linux
BSD
KDE
Qt
Od pokročilých obrazových filtrů po profesionální lokální úpravy, Polarr Photo Editor je ... Vytvořil Polarr

Od vysoce přesných světelných a barevných nástrojů, přes pokročilé nastavení jasnosti a dehaze až po schopnost vytvářet a ukládat vlastní filtry. Polarr je ideálním editorem fotografií pro blogery, studenty i profesionály s fotografiemi.

Mac
Windows
Linux
Web
Android
iPhone
Blackberry
Windows S
...
Android Tablet
iPad
Chrome
DarkTable je podobný http://alternativeto.net/software/adobe-lightroom/ a open source. Pokud pocházíte z LightRoom, je DarkTable velmi dobře známý.