Hlasoval jste 'down'.
Ruby je dynamický, reflexní, univerzální objektově orientovaný programovací jazyk, který kombinuje ... Vytvořil Yukihiro Matsumoto, et al.

Ruby je dynamický, reflexní, univerzální objektově orientovaný programovací jazyk, který kombinuje syntaxi inspirovanou jazykem Perl s vlastnostmi typu Smalltalk. Ruby pochází z Japonska v polovině devadesátých let minulého století a byl původně vyvinut a navržen Yukihiro "Matz" Matsumoto.

Ruby využívá velké množství knihoven a uživatelů.

Je založen na jazycích Perl, Smalltalk, Eiffel, Ada a Lisp.Ruby podporuje mnoho programovacích paradigmat, včetně funkčních, objektově orientovaných, imperativních a reflexních. Má také systém dynamického typu a automatickou správu paměti; je tedy v různých ohledech podobný Python, Perl, Lisp, Dylan a CLU. Další informace »

Ruby je často porovnáván s Pythonem, Ruby se používá pro CLI, GUI programy a také pro webové aplikace, populární MVC Web framework "Ruby on Rails"

Alternativy k Ruby pro Windows, Linux, Android, Iphone a podobně. Filtrování podle licence a prohlédni pouze free nebo open source alternativní programy. Tento seznam obsahuje 5 programů podobných jako Ruby.
Alternatives: 
Python je interpretovaný, interaktivní, objektově orientovaný, rozšiřitelný programovací jazyk. Vytvořil Python Software Foundation

Python je interpretovaný, interaktivní, objektově orientovaný a rozšiřitelný programovací jazyk. Poskytuje mimořádnou kombinaci jasnosti a všestrannosti a je volně a komplexně portován.

Mac
Windows
Linux
S60
BSD
AROS
Haiku
AmigaOS
...
OpenSolaris
MorphOS
Java je univerzální počítačový programovací jazyk, který je souběžný, třídový ... Vytvořil Oracle

Java je základem pro prakticky každý typ síťové aplikace a je globálním standardem pro vývoj a poskytování integrovaných a mobilních aplikací, her, webového obsahu a podnikového softwaru.

Mac
Windows
Linux
Web
Android
Java Mobile
S60
HP webOS
...
Blackberry
Android Tablet
BSD
Blackberry 10
PlayBook
Kindle Fire
C je univerzální počítačový programovací jazyk. Vytvořil Dennis Ritchie & amp; Bell Labs

C je univerzální počítačový programovací jazyk. C je jedním z nejpoužívanějších programovacích jazyků všech dob.

Mac
Windows
Linux
Android
iPhone
Android Tablet
BSD
iPad
...
AROS
Android Wear
Haiku
Playstation
C ++ je staticky napsaný, volně formulovaný, multi-paradigma, kompilovaný, univerzální, výkonný ... Vytvořil Bjarne Stroustrup

C ++ je staticky napsaný, volně formulovaný, multi-paradigmatický, kompilovaný, univerzální, výkonný programovací jazyk. Je považován za jazyk středně pokročilého jazyka, jelikož zahrnuje kombinaci jazykových funkcí na vysoké i nízké úrovni.

Mac
Windows
Linux
BSD
Go, nazývaný také golang, je programovací jazyk, který původně vyvinul na Googlu v roce 2007 Robert ... Vytvořeno společností Google

Go, také nazývaný golang, je programovací jazyk, který byl původně vyvinut na Googlu v roce 2007 Robertem Griesemerem, Robem Pikeem a Kenem Thompsonem.

Mac
Windows
Linux
BSD
Hodnotenia: 

Toto je zdaleka můj oblíbený skriptovací jazyk. Je to tak snadné, ale velmi silné.

To je zdaleka můj oblíbený skriptovací jazyk. Je to tak snadné, ale přesto velmi silné.