VimTouch je open source port VIM na Androidu. Vytvořil momodalo

VimTouch je open source port VIM na Androidu. Podporuje úplnou syntaxi a gesty dotyku prstu, aby bylo možné VIM mnohem více použít na dotykových obrazovkách.

Funkce

Dotkněte se pro rolováníPro posouváníVyberte stiskem tlačítka pro přiblížení prstů dvojité odstranění řádků ("dd") nebo nových řádků ("p") Jediným klepnutím posílejte "ESC" Čtení e-mailů přílohyJednoduchá instance pro otevírání souborů v oknech vimReal VIM runtime

Alternativy k VimTouch pro Windows, Linux, Android, Iphone a podobně. Filtrování podle licence a prohlédni pouze free nebo open source alternativní programy. Tento seznam obsahuje 10 programů podobných jako VimTouch.
Alternatives: 
Oficiální textový editor prostředí GNOME. Vytvořil projekt GNOME
Mac
Windows
Linux
BSD
GNOME
OpenSolaris
IntelliJ IDEA je zdarma /komerční Java IDE JetBrains. Vytvořeno pomocí JetBrains

IntelliJ IDEA je free /komerční Java IDE od JetBrains. Jeho design je zaměřen na produktivitu programátorů. Řada jeho funkcí má urychlit vývoj a umožnit programátorům soustředit se na funkčnost, zatímco IntelliJ IDEA zpracovává úlohy rutinního kódování.

Mac
Windows
Linux
Notepad3 je rychlý a lehký textový editor Scintilla se zvýrazněním syntaxe. Vytvořil Rizonesoft

Přestože byl operační systém Windows v posledních letech výrazně aktualizován. Výchozí Poznámkový blok systému Windows však nebyl aktualizován za 20 let. Pokud potřebujete textový editor pro jednoduché programovací úlohy, pomocí vanilla Windows Poznámkový blok to prostě neřeže.

Windows
SynWrite je bezplatný editor zdrojových kódů a náhradník poznámek pro operační systémy Microsoft Windows ... Vytvořil UVViewSoft

SynWrite je bezplatný editor zdrojových kódů a náhrada poznámek pro operační systémy Microsoft Windows.

Windows
Total Commander
Jota, vyslovovaná jako "it", je textový editor určený pro dlouhý textový soubor. Vytvořil Aquamarine Networks

Jota, vyslovovaná jako "i-o-ta", je textový editor určený pro dlouhý textový soubor.

Android