Hlasoval jste 'o úroveň výš'.
Lua je výkonný, rychlý, lehký a skrytý skriptovací jazyk. Vytvořil Lua

Lua je výkonný, rychlý, lehký a skrytý skriptovací jazyk.

Lua kombinuje jednoduchou procedurální syntaxi s výkonnými popisy konstrukcí dat založenými na asociativních polích a rozšířením sémantiky. Lua je dynamicky napsaný, běží interpretorem bytecode pro virtuální stroj založený na registru a má automatickou správu paměti s inkrementálním množstvím odpadků, což je ideální pro konfiguraci, skriptování a rychlé prototypování. Další informace »

Alternativy k Lua pro Windows, Linux, Android, Iphone a podobně. Filtrování podle licence a prohlédni pouze free nebo open source alternativní programy. Tento seznam obsahuje 6 programů podobných jako Lua.
Alternatives: 
Python je interpretovaný, interaktivní, objektově orientovaný, rozšiřitelný programovací jazyk. Vytvořil Python Software Foundation

Python je interpretovaný, interaktivní, objektově orientovaný a rozšiřitelný programovací jazyk. Poskytuje mimořádnou kombinaci jasnosti a všestrannosti a je volně a komplexně portován.

Mac
Windows
Linux
S60
BSD
AROS
Haiku
AmigaOS
...
OpenSolaris
MorphOS
C je univerzální počítačový programovací jazyk. Vytvořil Dennis Ritchie & amp; Bell Labs

C je univerzální počítačový programovací jazyk. C je jedním z nejpoužívanějších programovacích jazyků všech dob.

Mac
Windows
Linux
Android
iPhone
Android Tablet
BSD
iPad
...
AROS
Android Wear
Haiku
Playstation
C ++ je staticky napsaný, volně formulovaný, multi-paradigma, kompilovaný, univerzální, výkonný ... Vytvořil Bjarne Stroustrup

C ++ je staticky napsaný, volně formulovaný, multi-paradigmatický, kompilovaný, univerzální, výkonný programovací jazyk. Je považován za jazyk středně pokročilého jazyka, jelikož zahrnuje kombinaci jazykových funkcí na vysoké i nízké úrovni.

Mac
Windows
Linux
BSD
Ruby je dynamický, reflexní, univerzální objektově orientovaný programovací jazyk, který kombinuje ... Vytvořil Yukihiro Matsumoto, et al.

Ruby je dynamický, reflexní, univerzální objektově orientovaný programovací jazyk, který kombinuje syntaxi inspirovanou jazykem Perl s vlastnostmi typu Smalltalk. Ruby pochází z Japonska v polovině devadesátých let minulého století a byl původně vyvinut a navržen Yukihiro "Matz" Matsumoto.

Mac
Windows
Linux
BSD
Haiku
C # je multi-paradigma programovací jazyk zahrnující silné psaní, imperative, deklarativní ... Vytvořeno společností Microsoft

C # je vícejazyčný programovací jazyk zahrnující silné typické, imperativní, deklarativní, funkční, generické, objektově orientované (založené na třídě) a komponentově orientované programovací disciplíny.

Mac
Windows
Linux
BSD
Go, nazývaný také golang, je programovací jazyk, který původně vyvinul na Googlu v roce 2007 Robert ... Vytvořeno společností Google

Go, také nazývaný golang, je programovací jazyk, který byl původně vyvinut na Googlu v roce 2007 Robertem Griesemerem, Robem Pikeem a Kenem Thompsonem.

Mac
Windows
Linux
BSD
Hodnotenia: 

Pokud má pouze vestavbu utf-8 ...

Má syntaxi, která se snadno naučí, pokud znáte Python, a má užitečný typ dat tabulky.
Pokud by to mělo pouze vestavbu utf-8 ...