Haskell je pokročilý čistě funkční programovací jazyk.

Haskell je pokročilý čistě funkční programovací jazyk. Otevřený zdroj s více než dvaceti lety špičkového výzkumu umožňuje rychlý vývoj robustního, stručného a správného softwaru. Se silnou podporou integrace s jinými jazyky, vestavěnou souběžností a paralelismem, ladicemi, profilery a bohatými knihovnami.

Alternativy k Haskell pro Windows, Linux, Android, Iphone a podobně. Filtrování podle licence a prohlédni pouze free nebo open source alternativní programy. Tento seznam obsahuje 10 programů podobných jako Haskell.
Alternatives: 
Python je interpretovaný, interaktivní, objektově orientovaný, rozšiřitelný programovací jazyk. Vytvořil Python Software Foundation

Python je interpretovaný, interaktivní, objektově orientovaný a rozšiřitelný programovací jazyk. Poskytuje mimořádnou kombinaci jasnosti a všestrannosti a je volně a komplexně portován.

Mac
Windows
Linux
S60
BSD
AROS
Haiku
AmigaOS
...
OpenSolaris
MorphOS
Java je univerzální počítačový programovací jazyk, který je souběžný, třídový ... Vytvořil Oracle

Java je základem pro prakticky každý typ síťové aplikace a je globálním standardem pro vývoj a poskytování integrovaných a mobilních aplikací, her, webového obsahu a podnikového softwaru.

Mac
Windows
Linux
Web
Android
Java Mobile
S60
HP webOS
...
Blackberry
Android Tablet
BSD
Blackberry 10
PlayBook
Kindle Fire
C je univerzální počítačový programovací jazyk. Vytvořil Dennis Ritchie & amp; Bell Labs

C je univerzální počítačový programovací jazyk. C je jedním z nejpoužívanějších programovacích jazyků všech dob.

Mac
Windows
Linux
Android
iPhone
Android Tablet
BSD
iPad
...
AROS
Android Wear
Haiku
Playstation
C ++ je staticky napsaný, volně formulovaný, multi-paradigma, kompilovaný, univerzální, výkonný ... Vytvořil Bjarne Stroustrup

C ++ je staticky napsaný, volně formulovaný, multi-paradigmatický, kompilovaný, univerzální, výkonný programovací jazyk. Je považován za jazyk středně pokročilého jazyka, jelikož zahrnuje kombinaci jazykových funkcí na vysoké i nízké úrovni.

Mac
Windows
Linux
BSD
Ruby je dynamický, reflexní, univerzální objektově orientovaný programovací jazyk, který kombinuje ... Vytvořil Yukihiro Matsumoto, et al.

Ruby je dynamický, reflexní, univerzální objektově orientovaný programovací jazyk, který kombinuje syntaxi inspirovanou jazykem Perl s vlastnostmi typu Smalltalk. Ruby pochází z Japonska v polovině devadesátých let minulého století a byl původně vyvinut a navržen Yukihiro "Matz" Matsumoto.

Mac
Windows
Linux
BSD
Haiku
C # je multi-paradigma programovací jazyk zahrnující silné psaní, imperative, deklarativní ... Vytvořeno společností Microsoft

C # je vícejazyčný programovací jazyk zahrnující silné typické, imperativní, deklarativní, funkční, generické, objektově orientované (založené na třídě) a komponentově orientované programovací disciplíny.

Mac
Windows
Linux
BSD
Lua je výkonný, rychlý, lehký a skrytý skriptovací jazyk. Vytvořil Lua

Lua je výkonný, rychlý, lehký a skrytý skriptovací jazyk.

Mac
Windows
Linux
Android
iPhone
Android Tablet
BSD
iPad
...
Android Wear
Haiku
AmigaOS
Playstation
MorphOS
Go, nazývaný také golang, je programovací jazyk, který původně vyvinul na Googlu v roce 2007 Robert ... Vytvořeno společností Google

Go, také nazývaný golang, je programovací jazyk, který byl původně vyvinut na Googlu v roce 2007 Robertem Griesemerem, Robem Pikeem a Kenem Thompsonem.

Mac
Windows
Linux
BSD
Programovací jazyk systémů, který běží ohromně rychle, zabraňuje téměř všem haváriím a ... Vytvořil Mozilla

Představujeme

- algebraické datové typy - přizpůsobení vzoru - uzávěry - typová inference - abstrakce nulových nákladů - zaručená bezpečnost paměti - souběžnost bez datových ras - minimální runtime - efektivní vázání C

Mac
Windows
Linux
BSD
Perl je vysokoúrovňový, univerzální, interpretovaný, dynamický programovací jazyk s více než 22 lety ... Vytvořil Larry Wall

Perl je vysokoúrovňový, univerzální, interpretovaný, dynamický programovací jazyk s více než 22ti lety vývoje.

Mac
Windows
Linux
BSD
Haiku