Vzdělávací hra pro děti od 2 do 10 let. Vytvořil Bruno Coudoin

GCompris je vysoce kvalitní vzdělávací softwarová sada zahrnující řadu aktivit pro děti ve věku od 2 do 10 let. Některé aktivity jsou zaměřené na hry, ale přesto jsou stále vzdělávací. Níže naleznete seznam kategorií s některými z aktivit dostupných v dané kategorii.

- počítačový objev: klávesnice, myš, jiné gesto myši, ...- algebra: tabulková paměť, výčet, tabulka dvojitého vstupu, zrcadlový obraz, ...- věda: elektrická simulace ...- geografie: umístit zemi na mapě - hry: šachy, paměť, připojení 4, oware, sudoku ...- čtení: čtení praxe- jiné: učit se vyprávět čas, puzzle slavných obrazů, vektorové kreslení , kreslení karikatury, ...... Více informací »

V současnosti GCompris nabízí více než 100 aktivit a více se vyvíjí. GCompris je svobodný software, to znamená, že jej můžete přizpůsobit svým potřebám, vylepšit ho a hlavně sdílet s dětmi všude.

Alternativy k GCompris pro Windows, Linux, Android, Iphone a podobně. Filtrování podle licence a prohlédni pouze free nebo open source alternativní programy. Tento seznam obsahuje 2 programů podobných jako GCompris.
Alternatives: 
Tux Paint je bezplatný, oceňovaný kreslicí program pro děti ve věku od 3 do 12 let (například ... Vytvořeno novým plemenným softwarem

Tux Paint je bezplatný, oceňovaný kreslící program pro děti ve věku od 3 do 12 let (například předškolní a K-6). Kombinuje snadno použitelné rozhraní, zábavné zvukové efekty a povzbuzující karikatura maskota, který děti řídí při používání programu.

Mac
Windows
Linux
BSD
Haiku
Tux, z matematického velení, AKA TuxMath, umožňuje dětem zdokonalovat své aritmetické dovednosti, zatímco oni obhajují ... Vytvořil Tux4Kids

Tux z matematického velení, AKA TuxMath, dovoluje dětem zdokonalovat své aritmetické dovednosti, zatímco oni obhajují tučňáky od příchozích komet, nebo jim nabízí šanci prozkoumat pásek asteroidů jen s jejich factoringovými schopnostmi, aby je bezpečně přivedli! >

Mac
Windows
Linux