Content-Management Framework (CMF), redakční systém (CMS), komunitní a blogový software Vytvořil Dries Buytaert

Drupal je bezplatný softwarový balíček, který umožňuje jednotlivci, komunitě uživatelů nebo podniku snadno publikovat, spravovat a organizovat širokou škálu obsahu na webových stránkách. Stovky tisíc lidí a organizací využívají službu Drupal k tomu, aby poháněly nekonečné množství webových stránek, například:

* Webové portály Společenství * Stránky s diskusemi * Firemní webové stránky * Intranetové aplikace * Osobní webové stránky nebo blogy * Stránky s e-commerce * Aplikace pro elektronické obchodování * Adresáře zdrojů * Stránky sociálních sítí Další informace »

Vestavěná funkce v kombinaci s tisíci volně dostupnými doplňkovými moduly umožňuje funkce jako:

* Elektronický obchod * Blogy * Kolaborativní prostředí pro tvorbu obsahu * Fóra * Síť peer-to-peer * Zpravodaje * Podcasting * Galerie obrázků * Nahrávání souborů a stahování * A mnohem více

Drupal je open-source software distribuovaný pod GPL ("GNU General Public License") a je udržován a vyvíjen komunitou tisíců uživatelů a vývojářů. Pokud se vám líbí, co vám Drupal slibuje, spolupracujte s námi na rozšíření a zdokonalení Drupalu tak, aby vyhovoval vašim specifickým potřebám.

Získejte bezplatnou podporu od komunity Drupal na adrese https://www.drupal.org/community

Alternativy k Drupal pro Windows, Linux, Android, Iphone a podobně. Filtrování podle licence a prohlédni pouze free nebo open source alternativní programy. Tento seznam obsahuje 1 programů podobných jako Drupal.
Alternatives: 

WordPress je software určený pro všechny, zdůrazňující přístupnost, výkon, zabezpečení a snadné použití. Věříme, že skvělý software by měl fungovat s minimálním nastavením, takže se můžete zaměřit na sdílení vašeho příběhu, produktu nebo služeb volně.

Mac
Windows
Linux
Web
Android
iPhone
Android Tablet
iPad
...
Self-Hosted
PHP
Cloudron
Hodnotenia: 

Myslím, že tam je mnohem lepší CMS než Drupal. Myslím, že to musí být aktualizováno a udržet krok s latests CMS k dispozici.

Vyskytují se lepší CMS, což ukazuje jeho věk, a to i ve verzi 7.

skvělý CMS, ale ještě lepší komunita, ukazuje sílu spolupráce a open source Velmi se zaměřuje na funkce a více na efektivitu a bezpečnost. Dokonce i bílý dům ho používá;)

to může trvat dlouho, než zvládnout, takže ..

Get free support from the Drupal community at https://www.drupal.org/community
Mobile, tablet, desktop friendly. Responsive and Adaptive.
Using mobile to create, edit, publish, moderate, manage, and more
Drupal 8 in action. Showing in-context editing and previews (WYSIWYG)
Quick edit
Content moderation. With Drupal 8.2.
Powerful RESTful API
Powerful database query editor. Called "Views".
Making adjustments to menus. With Drupal 8.2.
In-context block placement. With Drupal 8.2.
Velký Monkeywrench nástroj pro mnoho CMS potřebuje od elektronického obchodu k obsahu pro komunitu. Spousta open source příspěvků!
Myslím si, že je to poměrně složité, je vysoce přizpůsobitelné, ale díky tomu je opravdu těžké ho udržet, upřímně jsem ho kvůli tomu nepoužíval.