Hlasoval jste 'down'.
Pokročilý, ale intuitivní textový editor vytvořený pro základní OS Vytvořeno elementárním projektem

Kód (dříve známý jako Scratch) je pokročilý textový editor vytvořený pro základní OS a sdružený s elementárním OS. Velmi intuitivní rozhraní udržuje komplexní funkčnost, jako je emulace Vim, integrace Git a terminálu, ale přístupná, ale zároveň poskytuje elegantní a rozumné výchozí hodnoty, jako jsou inteligentní mezery a automatické ukládání.

Alternativy k Code pro Windows, Linux, Android, Iphone a podobně. Filtrování podle licence a prohlédni pouze free nebo open source alternativní programy. Tento seznam obsahuje 14 programů podobných jako Code.
Alternatives: 
Oficiální textový editor prostředí GNOME. Vytvořil projekt GNOME
Mac
Windows
Linux
BSD
GNOME
OpenSolaris
GNU nano je malý a přátelský textový editor.

GNU nano je malý a přátelský textový editor. Kromě základní úpravy textu nabízí nano mnoho dalších funkcí, jako je interaktivní vyhledávání a nahrazování, přejděte na číslo řádku a sloupce, automatické odsazení, přepínání funkcí, podpora internacionalizace a vyplňování karty názvů souborů.

Mac
Windows
Linux
BSD
Haiku
Komodo Edit je rychlý, inteligentní, bezplatný a open-source editor kódu. Vytvořil ActiveState
Mac
Windows
Linux
Chybějící editor pro MacOS Vytvořil MacroMates Ltd.

TextMate přináší přístup společnosti Apple k operačním systémům do světa textových editorů. Tím, že přemostí podpůrné programy UNIX a GUI, vybere TextMate to nejlepší z obou světů ve prospěch expertních skriptů i začínajících uživatelů.

Mac